Чому? Є можливість впливу на суспільну думку. Цей «прошарок» завжди стояв «посеред горла» у всіх …стів.
Домовитися ніхто не міг, а тому для інтелігенції завжди існувало два варіанти на вибір: або вічна еміграція або концтабір. Чому про це я говорю ? Нинішній режим в Україні вже занадто нагадує всі інші режими, які є такими за суттю.
Занадто впевнено вже кинулась команда Януковича будувати « світле майбутнє», ніби і не було до них Кучми та Кравчука з їхніми помилками. Таки мабуть не ходили до нашої радянської школи (яку я ціную досить високо), а тому не знають що таке «робота над помилками».
Але якщо помилок не аналізувати,то згодом неодмінно станеш « двієчником ».
Регіонали почали з того, що припинили «суспільний діалог» з громадянами та підмінили його субдіалогом через так звані «громадські ради», посади в яких вже продаються від 200 до 1000 доларів США в залежності від профілю (міністерства чи відомства).
Двадцять років незалежності Україна здолала великими зусиллями, знаходячись в полоні радянської ментальності та знесилена пострадянською економікою. Кількість пільгових категорій населення з 1991 року зросла в десятки разів та становить що найменше 20 мільйонів чоловік. Так ми живемо в країні « пільговиків».
При цьому пільги «електорату» в порівняння не йдуть з пільгами «сильних світу». Якщо можна зрозуміти владу 90-х, яка йшла «по цілині», то ідея Мороза про пільги «дітям війни» продиктована намаганням втриматися на «владному Олімпі».
Кожний розуміє, що економіка не зможе забезпечити всі «електоральні пільги», але жодна влада до цього часу не наважувалася йти на відкрите звертання цього макросоціального інституту, адже за цим стоїть людська доля та і нарешті електоральні голоси.
В січні місяці 2011 року Азаров подав законопроект до Верховної Ради про скасування пільг, Укртелеком відмовився від надання пільг і нарешті Київміськрада позбавляє права пільговиків на безкоштовний проїзд в Київському метрополітені. Владу не цікавить електоральні голоси, а тому і майбутні вибори.
Вся економічна політика направлена на згортання економічної свободи середнього та дрібного бізнесу, натомість преференції надаються великому бізнесу. Чим вам не реформи Шахта, який одразу встановив жорсткий контроль за заробітною платою в індустріальній економіці, що сприяло значному зниженню безробіття.
Харківський Завод Малишева вже помпезно оголосив про терміновий набір працівників. От вам і робота підприємці з Хмельницького ринку.
Вони «прийшли надовго». «Sieg Heil! Sieg Heil! Sieg Heil!»
|