Усього десять років тому професіонали з різних сфер бігли з Бразилії в пошуках кращих робіт і більш високих зарплат. Але сьогодні "білі комірці" з усього світу, навпаки, з'їжджаються в цю південну країну.
У 2011 році число легальних іноземних робітників мігрантів в Бразилії зросла на 57% - до 1,51 млн. чоловік. Серед них багато професіоналів з США, Португалії та Іспанії, яких приваблює швидко розвивається споживчий ринок і будівельний сектор, пише CNN Money.
Цього року економіка країни обігнала британську, ставши шостою в світі, а мільйони бразильців змогли вибратися з бідності в середній клас.
Жертва масового безробіття в своїй країні, 30-річний іспанський архітектор Мігель Серрано вирішив залишити комфортабельний батьківський будинок у Севільї і переїхати в Сан-Паоло. Як відомо, на даний момент рівень безробіття в Бразилії знаходиться у історичного мінімуму і становить всього 6%.
"Будівництво тут зростає величезними темпами. Житловий сектор настільки відсталий, що на його розвиток знадобляться роки", - говорить Серрано, якому такий стан справ на руку.
Однак стрімке економічне зростання Бразилії вабить не тільки вихідців з охоплених кризою європейських країн. Американські професіонали також охоче переїжджають на південь, залучені конкурентоспроможними зарплатами і яскравими вакансіями.
Джош Лівінгстон, корінний житель Нью-Йорка, переїхав в Сан-Паоло для роботи в одному з відділень міжнародного банку.
"Працювати тут набагато цікавіше. Як-то відчуваєш цю енергію. Тут також відбувається набагато більше злиттів і поглинань в моєму секторі", - ділиться враженнями Лівінгстон.
Однак життя в 20-мільйонному мегаполісі має і свої недоліки: проблеми з дорогами і транспортом, мінлива погода, дуже завищені ціни.
"Коли я приїхав сюди, то очікував, що зможу трохи заощадити. Однак на ділі я витрачаю в Сан-Паоло на 20% більше, ніж у Нью-Йорку", - скаржиться американський банкір.
|