Офіційна програма візиту Уго Чавеса передбачає зустріч з президентом Віктором Януковичем та ознайомлення заокеанського гостя "з виробничими потужностями Авіаційного науково-технічного комплексу імені Антонова".
Не дратувати Вашингтон надмірно теплим прийомом Чавеса порадив Януковичу директор українського філіалу Інституту країн СНД Володимир Корнілов. Він заявив пресі, що Захід "може насторожитися ще більше, якщо побачить, що Київ прагне тісніших стосунків із державою, яку США і Євросоюз не сприймають".
Спочатку нафта, а потім літаки
Натомість кандидат політичних наук Олександр Палій в інтерв'ю Deutsche Welle нагадав, що, на відміну від таких країн, як Іран, Венесуела не є об'єктом міжнародних санкцій і з нею тісно співпрацюють чимало європейських країн, які є союзниками США. Палій вважає, що під час свого турне пострадянськими країнами Чавес вивчає можливості транзиту через українському територію до Білорусі своєї нафти.
І тут йому необхідно зрозуміти, чи є нинішня українська влада самостійною і незалежною від Москви, аби гарантувати Венесуелі та Білорусі надійний транзит українськими нафтогонами до 10 мільйонів тонн нафти на рік. Відвідини Чавесом АНТК ім. Антонова Палій пояснив цікавістю венесуельського лідера до українських літаків. Експерт нагадав, що Україна здатна самостійно виробляти нові літаки серії АН і має проблеми лише з їхнім збутом на світовому ринку.
Автор: Олександр Савицький
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6120796,00.html
|