EN   RU   UA
 
Логотип
Адвокатське об'єднання
МІЖРЕГІОНАЛЬНА КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ
 
 
 
 
Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко подала до американського суду на співвласника газотрейдера "РосУкрЕнерго" Дмитра Фірташа. 27.04.2011
Тимошенко подала на Фірташа до американського суду і впевнена, що він поверне Україні газ

У своєму судовому позові екс-прем'єр міністр України звинуватила бізнесмена в змові і маніпуляціях, які призвели до тяжких наслідків для країни, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на агентство Bloomberg.

"Рішення Стокгольмського арбітражу на користь компанії Фірташа було використано як засіб отримання величезних сум. З цими коштами Фірташ і його партнери зможуть і далі поширювати корупцію, яка охопила всі рівні влади, пригнічувати політичне інакомислення через залякування, здирство і інші порушення основних прав людини і політичні права", - йдеться в позовній заяві.

- Тимошенко закликає патріотичні сили об'єднатися задля денонсування "окупаційних" харківських угод
"Мій подарунок Януковичу-Фірташу до роковин харківських угод – позов до американського суду щодо корупції "РосУкрЕнерго", - написала Тимошенко у своєму блозі

"Починаємо міжнародне слідство", - додала вона у своєму записі.

"Наші суди здатні лише обслуговувати владу. Будемо захищати інтереси України в міжнародних судах. Фірташ поверне 12,1 млрд кубів газу державі", - впевнена Тимошенко.

Раніше Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" погодилася повернути "РосУкрЕнерго" 12,1 млрд кубометрів газу за дуже невигідною для України схемою.

Як повідомлялося, Верховний суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду міста Києва та Апеляційного суду, якими було підтверджено правомірність рішення Стокгольмської торговельної палати від 8 червня 2010 року, відповідно до якого НАК "Нафтогаз України" зобов'язана повернути компанії "РосУкрЕнерго" 12,1 мільярда кубометрів природного газу.

Таке рішення на засіданні у середу, 24 листопада, ухвалила колегія суддів під головуванням Василя Гуменюка.

За попередніми оцінками, втрати національної акціонерної компанія (НАК) "Нафтогаз України" від взаєморозрахунку зі швейцарським газотрейдером ВАТ "РосУкрЕнерго" становитимуть 9,6 млрд грн. Це випливає з аудиту консолідованої фінансової звітності компанії за 2009 р., проведеного аудиторською компанією Ernst & Young.

Як повідомлялося, Шевченківський райсуд Києва 13 серпня визнав, що НАК "Нафтогаз України" порушила контракт і зобов'язана повернути "РосУкрЕнерго" 12,1 млрд кубометрів газу до 1 вересня або в інший термін, узгоджений сторонами. Зараз аналогічний обсяг газу коштує близько 3 млрд дол. Якщо трейдер отримає газ, то він зможе відновити свій бізнес у Європі, повністю загублений після російсько-українського газового конфлікту початку 2009 року.

за інформацією : http://newsru.ua/finance/27apr2011/firtashtim.html

Конфлікт навколо спірних обсягів газу виник на початку 2009 року. "Нафтогаз" за розпорядженням тодішнього українського прем'єра Юлії Тимошенко забрав з підземних сховищ країни 11 млрд кубометрів газу, що належали "РосУкрЕнерго". Підставою стало право вимоги з трейдера боргу розміром 1,7 млрд дол, який "Нафтогазу" перевідступив "Газпром". Але відбір газу в рахунок боргу не було оформлено юридично між "Нафтогазом" і "РосУкрЕнерго".

Одночасно "Газпром" припинив продаж газу трейдеру взагалі, що зробило неможливою реалізацію контрактів у Європі. До російської монополії "РосУкрЕнерго" претензій не висувало, але звернулося в Стокгольмський арбітраж з вимогою стягнути з НАК 11 млрд кубометрів і пені. У червні суд підтримав трейдера.

Нова влада України відкрито не підтримала трейдера, але одразу дала зрозуміти, що рішення міжнародного арбітражу буде підтверджено. Служба безпеки України порушила кримінальну справу щодо вилучення газу зі сховищ, було затримано колишнього першого заступника голови "Нафтогазу" Ігоря Діденка та співробітників митної служби України. Митна служба навіть визнала факт відбору газу незаконним.

Адвокати затриманих намагалися притягти до справи голову "Газпрому" Олексія Міллера і його заступника Валерія Голубєва як свідків у кримінальній справі щодо незаконного розмитнення природного газу, а юристи "Нафтогазу", які захищали компанію в Стокгольмі, стверджували, що істотним чинником програшу справи став тиск з боку "Газпрому".

Рішення районного суду стало логічним продовженням української політики щодо спірного газу. "РосУкрЕнерго" має право на отримання від "Нафтогазу" не пізніше 1 вересня 2010 року (або іншої дати, яка може бути узгоджена сторонами у письмовій формі) 11 млрд кубометрів природного газу на умовах не менш сприятливих для "РосУкрЕнерго", ніж ті, що діяли до 31 грудня 2008 року (або на умовах, узгоджених сторонами письмово), який зберігається в ПСГ України і має бути поставлений за заявкою "РосУкрЕнерго" на підставі контракту 3/04", - йдеться у рішенні суду. Також в ньому сказано, що "Нафтогаз" повинен передати "РосУкрЕнерго" ще 1,1 млрд кубометрів газу у вигляді штрафних санкцій.

1 липня цього року ВР на вимогу опозиції створила тимчасову слідчу комісію щодо рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня, розслідування фактів корупційної діяльності "РосУкрЕнерго" і причетності до цього посадових осіб органів державної влади, арешту екс-глави Державної митної служби Макаренка. Однак ТСК зі своїм завданням не впоралася.

 

за інформацією : http://newsru.ua/finance/27apr2011/firtashtim.html


 
© 2009 Міжрегіональна колегія адвокатів
Матеріали , опубліковані на сайті охороняються законом відповідно до законодавства України . Використання матеріалів сайту можливе лише при використанні при посиланні на нього (гіперсилці для інтернет-видань).
Зроблено в