EN   RU   UA
 
Логотип
Адвокатське об'єднання
МІЖРЕГІОНАЛЬНА КОЛЕГІЯ АДВОКАТІВ
 
 
 
 
Судді звільняються... гуртом 08.10.2010
Верховна Рада звільнила 17 суддів Верховного суду, 4 суддів Вищого адміністративного суду і 2 суддів Вищого господарського суду.

Заяви про відставку ще трьох суддів Верховного суду розглянуть у Вищій раді юстиції у понеділок.

Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесніченко пояснює масове звільнення суддів ухваленням нового закону "Про судоустрій і статус суддів" і, зокрема, фінансовою складовою. За його словами, можливою причиною звільнення суддів можe бути вихідна допомога суддів, яка може становити до 300 тисяч гривень у випадку звільнення до кінця цього року.

Керівник прес-служби Вищої ради юстиції Оксана Лисенко розповіла в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що за новим законом, після звільнення судді отримають виплату у розмірі десяти посадових окладів, незалежно від трудового стажу.

За старими документом, вони отримували виплату у розмірі двадцяти окладів і до цієї суми також додавалася премія за тривалість роботи в українській судовій системі.

Тому судді поспішають отримати більшу виплату до початку дії закону, тобто до 1 січня 2011 року.

За неофіційною інформацією, у суддів, що працювали на найвищих посадах тривалий час, ці виплати можуть сягати трьох мільйонів гривень.

Крім фінансової складової, на рішення суддів про відставку можуть також впливати і зменшення функцій Верховного суду, прописані у новому законі Клацнути "Про судоустрій і статус суддів". Саме через зменшення обсягів роботи, як пояснюють у Верховному Суді, скорочується і кількість суддів - до двадцяти людей.

"На час ухвалення закону у Верховному Суді працювало 79 суддів, а з наступного року має залишитися 20. Зрозуміло, що люди роблять висновки і йдуть. Це сумно для Верховного Суду, бо йдуть судді дуже кваліфіковані. На з’їзді суддів Україні прозвучала фраза, що йде золотий фонд суддівського корпусу", - розповідає керівник прес-служби Верховного Суду Людмила Момот.

Повідомляється, що багатьом суддям Верховного Суду запропонували змінити роботу і влаштуватися у Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, процес створення якого поки що триває. Експерти наголошують, що багато суддів не погоджуються на цю зміну роботи, бо це пониження за посадою.

Водночас, за повідомленнями українських мас-медіа, вже двадцятеро суддів Верховного Суду подали свої заяви на роботу до новоствореного суду.

джерело: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2010/10/101008_judge_resignation_er.shtml


 
© 2009 Міжрегіональна колегія адвокатів
Матеріали , опубліковані на сайті охороняються законом відповідно до законодавства України . Використання матеріалів сайту можливе лише при використанні при посиланні на нього (гіперсилці для інтернет-видань).
Зроблено в