Крім того, проект надає члену ВРЮ право отримувати пояснення від суддів чи прокурорів, робити відповідні запити, вивчати особові справи суддів і прокурорів.
Передбачається, що інформація, судова справа чи її копія надаються на письмовий запит Вищої ради юстиції, члена Вищої ради юстиції протягом десяти днів з дня отримання такого запиту.
Як заявила бютівка Олена Шустік, ВРЮ "сформована з провладної партії і виконує роль наглядово-карального органу президента".
Шустік зазначила, що на утримання ВРЮ (до складу якого входить всього 21 особа), у Державному бюджеті 2011 році передбачили майже 55 млн. грн., тоді як на утримання місцевих судів, які безпосередньо розглядають справи пересічних громадян, – у середньому 2-3 млн. грн.
Крім того, додала народний депутат, ВРЮ будує собі "маєтки" площею 5 тис. кв. м., будівництво даного адмінбудинку в державному бюджеті передбачено 56 млн. гривень, 28 млн. з яких у поточному році.
"Підвладна ВРЮ вже змінила 139 керівників судів. Ротація проводять зі Сходу на Захід без врахування спеціалізації, інстанційності судів", - наголосила Олена Шустік.
Вона нагадала, що 11 березня 2011 року Конституційний Суд України ухвалив рішення № 2-рп/2011 і заборонив ВРЮ втручатися у роботу судів.
Однак законопроектом Сергія Ківалова це рішення нівелюється.
Українська правда
|