Співробітники Служби безпеки України в ніч на четвер посадили видвореного з України за рішенням суду громадянина Росії, першого й останнього президента Криму Юрія Мєшкова на пором, що доставив його до узбережжя Краснодарського краю Росії.
Про це Українським Новинам повідомив соратник Мєшкова - голова громадської організації "Російське товариство Криму" Анатолій Лось.
"Повезли його в Керч, на переправу, викинули без грошей, без нічого. На поромі він прийшов вночі у Росію. А там - коса, кілометрів 15, і йому в його віці довелося йти вночі одному до траси. Добрався він до Анапи, де є нежитловий будинок його родича, який давно помер. Відпочив", - сказав Лось.
Співрозмовник агентства повідомив також, що він звернувся до козаків у Краснодарському краї з проханням надати допомогу Мєшкову.
Лось заявив, що те, що сталося в Криму з Мєшковим, не зламало політика.
Голова "Російського товариства Криму" вважає рішення про видворення Мєшкова неправомірним і впевнений, що його необхідно оскаржити.
"Я вважаю, що методи гірші, ніж у так званих революціонерів 1917-го року й точно збігаються з фашистськими методами Гітлера", - сказав соратник екс-президента Криму.
Лось повідомив також, що, коли Мєшкова везли в Керч, у районі Феодосії йому стало погано з серцем, і довелося надавати медичну допомогу.
Прес-служба кримського управління СБУ другий день недосяжна для коментарів.
Як повідомляло агентство, Окружний адміністративний суд Криму 13 липня задовольнив постанову СБУ і постановив негайно видворити Юрія Мєшкова з території України за непрямі заклики до зміни конституційного ладу із забороною в'їзду в країну протягом 5 років.
У Мєшкова є 10 днів для оскарження рішення суду.
Мєшков, який був президентом Криму з лютого 1994 по березень 1995 року, прибув з Москви (Росія) 2 липня після тривалої відсутності на півострові.
7 липня на прес-конференції в Сімферополі він закликав жителів Криму організувати у 2012 році референдум з питання про відновлення скасованої в 1995-му Конституції Криму 1992 року.
Мєшков також засудив масові сутички співробітників міліції і козаків у Феодосії 2 липня через поклінний хрест, демонтований за рішенням суду, - тоді було поранено 9 козаків.
Посаду кримського президента було скасовано в березні 1995 року рішенням Верховної Ради і тодішнього Президента Леоніда Кучми.
|