Конституційний суд України роз'яснив, що є інформацією про особисте та сімейне життя, і чи є така інформація конфіденційною. З подібним поданням до суддів звернувся Жашківський райрада Черкаської області.
На думку конституційних суддів, збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди є втручанням в особисте і сімейне життя і допускається виключно у визначених законом випадках і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Після сьогоднішнього рішення КС українським журналістам, які часто пишуть про особисте життя політиків і бізнесменів без їх згоди, загрожує від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів (від 1 тисячі доларів до понад 2 тисяч доларів) або виправні роботи до 2 років, або арешт на строк від 6 місяців або позбавлення волі до 3 років. Якщо ж вищевказані дії були здійснені повторно, журналіста можуть позбавити волі на термін до 5 років.
У теж час у працівників преси є шанси довести свою невинність. Так, відповідно до статті 29 закону "Про інформацію" передбачається, що у випадку, якщо інформація має суспільну важливість і перевищує потенційну шкоду, то, в такому випадку, журналіст може бути визнаний невинним, передає ИТАР-ТАСС.
|